​Lavrov, Ürdünlü mevkidaşı Safadi ile Karabağ’daki çözümü görüştü - Gündem
27 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

24 Kasım 2020  

​Lavrov, Ürdünlü mevkidaşı Safadi ile Karabağ’daki çözümü görüştü -

​Lavrov, Ürdünlü mevkidaşı Safadi ile Karabağ’daki çözümü görüştü ​Lavrov, Ürdünlü mevkidaşı Safadi ile Karabağ’daki çözümü görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ayman Safadi 23 Kasım'da telefon görüşmesinde Artsakh'taki (Karabağ) çözümü değerlendirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın yazılı açıklamasında, Lavrov’un Ürdünlü mevkidaşı Safadi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, “Lavrov, Ürdünlü mevkidaşının isteği üzerine ona, Rusya’nın 10 Kasım’dan itibaren Dağlık Karabağ çatışma bölgesindeki tam ateşkes sağlama ve tüm askeri eylemleri durdurma amacıyla gösterdiği arabuluculuk çabaları hakkında bilgi verdi. Ürdünlü bakan, Rusya’nın ateşkes ve uzun vadeli çözüme geçiş için uygun koşulların yaratılması konusunda oynadığı belirleyici rolü memnuniyetle karşıladığını dile getirdi” ifadesine yer verildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+