Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirlerin kaderiyle şahsen Vladimir Putin ilgilenecek - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

02 Aralık 2020  

Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirlerin kaderiyle şahsen Vladimir Putin ilgilenecek -

Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirlerin kaderiyle şahsen Vladimir Putin ilgilenecek Azerbaycan`da bulunan Ermeni esirlerin kaderiyle şahsen Vladimir Putin ilgilenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin iade konusuyla ilgilenecek. Rusya Ermenileri Birliği Başkanı Ara Abrahamyan, bu hedefle mektupla Putin’e başvurduklarını duyurdu.

Abrahamyan, “Biz, bu konuyla ilgilenmeliyiz. Devlet Başkanı’nın, uluslararası konulardan sorumlu yardımcısı Yuri Uşakov ile bir görüşme yapıldı. Gündemimizdeki ilk konu budur. Devlet Başkanına bir mektup ilettik ve cevap aldık. Bugün Rusya Federasyonu Devlet Başkanı kendisi şahsen ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Bu konu ile ilgili gelişmeleri takip edeceklerini söyleyen Ara Abrahamyan, mektupta, ortak açıklama kapsamında esirlerle ilgili maddenin Azerbaycan tarafından nasıl yerine getirilmesinden endişe duyduklarını ifade ettiklerini de sözlerine ekledi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+