​Ermenistan Başbakanı ünlü Djorkaeff kardeşleriyle görüştü - Gündem
04 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մարգար / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

02 Aralık 2020  

​Ermenistan Başbakanı ünlü Djorkaeff kardeşleriyle görüştü -

​Ermenistan Başbakanı ünlü Djorkaeff kardeşleriyle görüştü ​Ermenistan Başbakanı ünlü Djorkaeff kardeşleriyle görüştü

1 Aralık tarihinde Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan dünyaca meşhur Fransa’lı Ermeni futbolcu, iyi niyet elçisi Youri Djorkaeff ve onun kardeşi, Ermenistan Futbol Federasyonu Başkan Danışmanı, Décines-Charpieu Belediye Başkan yardımcısı Denis Djorkaeff ile görüştü.

Bu görüşmeye Diaspora İşleri Baş Komiseri Zareh Sinanyan da katıldı.

Paşinyan onları misafir ettikten dolayı memnuniyetini ifade ederek Ermenistan ve Artsakh (Karabağ) uğruna Djorkaeff ailesinin faaliyetlerini önemsediğini vurguladı.

Youri Djorkaeff takdir sözlerinden dolayı teşekkür etti ve Fransa Ermeni toplumunun daima Ermeni halkına, Ermenistan’a ve Artsakh’a destek olacağını dile getirdi.

Efsanevi sporcu insani, manevi destek vermek için, Ermenistan-Fransa ilişkilerinin çok sağlam olduğunu bir kez daha göstermek için Ermenistan’da bulunduklarını da ifade etti.

Görüşme sırasında Ermenistan-Diaspora-Artsakh ilişkilerinin pekiştirilmesi ve Ermenistan-Fransa dostluk ilişkilerinin gündeminde yer alan bazı konular ele alındı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+