​Rusya, Fransa ve ABD yabancı paralı militanlara derhal Karabağ’ı terk etme çağrısında bulundu - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

05 Aralık 2020  

​Rusya, Fransa ve ABD yabancı paralı militanlara derhal Karabağ’ı terk etme çağrısında bulundu -

​Rusya, Fransa ve ABD yabancı paralı militanlara derhal Karabağ’ı terk etme çağrısında bulundu ​Rusya, Fransa ve ABD yabancı paralı militanlara derhal Karabağ’ı terk etme çağrısında bulundu

AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanları ülkeler Rusya, Fransa ve ABD Dışişleri Bakanları yabancı paralı militanlara derhal Dağlık Karabağ bölgesini terk etme çağrısında bulundu, Azerbaycan ve Ermenistan’dan ise bu sürece destek olmalarını istediler.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanı ülkeler Ermenistan ve Azerbaycan’a 10 Kasım tarihinde üç taraflı ateşkes bildirisinde yer alan yükümlülüklerini Dağlık Karabağ’da ve etrafında bulunan bölgelerde yerine getirmeye devam etmeye, yabancı paralı militanlara derhal bölgeyi terk etmeye tüm taraflara da bü sürece destek olmaya çağırıyorlar.”

Eşbaşkan ülkelerin liderleri uluslararası kamuoyuya ve özellikle Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Birleşmiş Milletlere (BM) ise Dağlık Karabağ’da ve etraftaki bölgelerde hümaniter vaziyetin ıslah edilmesi için somut adımlar atma çağrısında bulundular.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+