Rusya`dan yeni bir arama-kurtarma ekibi Karabağ`a ulaştı - Gündem
20 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

07 Aralık 2020  

Rusya`dan yeni bir arama-kurtarma ekibi Karabağ`a ulaştı -

Rusya`dan yeni bir arama-kurtarma ekibi Karabağ`a ulaştı Rusya`dan yeni bir arama-kurtarma ekibi Karabağ`a ulaştı

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, insani yardım sağlama görevlerini yerine getirecek olan yeni bir uzman ekibinin Artsakh'a (Dağlık Karabağ) ulaştığını duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında,“Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın Artsakh'taki grubunu güçlendirmek amacıyla Moskova'dan gönderilen kurumun uzmanları Artsakh'ın başkenti Stepanakert'e ulaştı. Bu kişiler 7 Aralık'tan itibaren insani yardım görevlerini yerine getirmeye başlayacaklar” ifadelerine yer verildi.

Destek grubunda 'Lider' merkezinin köpek eğiticileri, patlayıcı uzmanları ile dağ kurtarıcılarının, Acil Durumlar Bakanlığı Ruza Destek Merkezi’nin muhabere uzmanlarının, ayrıca Noginsk arama-kurtarma merkezinde görevli uzmanların ve psikologların yer aldığı belirtilen açıklamada, Stepanakert’e ayrıca üç yolcu otobüsünün, araç-gereç ve ekipmanların ulaştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “Kurtarma ekipleri, Dağlık Karabağ'ın etkilenen nüfusuna yardım sağlamaya devam ediyor. Bugün 4 ton mobilya ulaştırıldı. Ayrıca Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından daha önce teslim edilen insani yükün 65 tondan fazlası yerleşim yerlerine dağıtıldı” denildi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+