​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan Ermeni esirlerinin gerçek sayısını söylemiyor - Gündem
25 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

10 Aralık 2020  

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan Ermeni esirlerinin gerçek sayısını söylemiyor -

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan Ermeni esirlerinin gerçek sayısını söylemiyor ​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycan Ermeni esirlerinin gerçek sayısını söylemiyor

Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan Yerevan ABD Büyükelçisi Lynne Tracy ile görüşme sırasında Azerbaycan’ın Ermenilere karşı gerçekleştirdiği barbarlık ve işkence eylemlerini ortaya çıkaran kanıtlar sundu.

Aynı zamanda Tatoyan Azerbaycan’ın Ermeni esirlerinin gerçek sayısını yayınlamadığını ve gizlediğini ifade etti.

Bu görüşmeye Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Ermenistan temsilcisi Yeğişe Kirakosyan, avukatlar Artak Zeynalyan ve Siranuş Sahakyan da katılıyordu.

Ermenistan Ombudsmanı esirlerin takası sürecinin Azerbaycan tarafından hem savaş döneminde, hem de ateşkesten sonra kasten ertelendiğini dile getirerek Ermeni toplumunun duygularıyla oynadıklarını vurguladı.

ABD Büyükelçisi Lynne Tracy esirlere yönelik onurlu davranış ve onların güvenli bir şekilde geri dönüşü kendi ülkesi için bir öncelik olduğunu belirterek esirlere karşı şiddet uygulanaların mutlaka cezalandırılması gerektiğini de savundu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+