Paylan: Varank `Aşı bulacağım` diye yola çıktı, nal topluyor - Gündem
07 Şubat 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

12 Aralık 2020  

Paylan: Varank `Aşı bulacağım` diye yola çıktı, nal topluyor -

Paylan: Varank `Aşı bulacağım` diye yola çıktı, nal topluyor Paylan: Varank `Aşı bulacağım` diye yola çıktı, nal topluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın korona virüsüne karşı aşı konusundaki iddialı açıklamalarını hatırlatan HDP'li Garo Paylan "Sayın Varank ‘Aşı bulacağım’ diyerek yola çıktı, nal topluyor” dedi

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan TBMM Genel Kurulu'nda Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2021 yılı bütçelerinin görüşüldüğü oturumda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında “Ben, Türkiye’yi 2 trilyon dolarlık bir ekonomiye taşıyacağım” dediğini hatırlatan Varank, “Türkiye’nin gayrisafi hasılası 2 trilyon dolar olacak. Hayaller 2 trilyon dolar, gerçekler bugün yaşadığımız 700 milyar dolar" dedi.

'TÜRKİYE SON BEŞ YILDA HİKAYESİNİ KAYBETTİ'
Genel Kurul’da bulunan bakanlara “Ülkenin üretimi neden bu kadar az?” diye soran Paylan, “Türkiye’nin bir hikâyesi vardı, Türkiye’nin hikâyesi varken, herkes bu ülkeye yatırım yapmak istiyordu. Türkiye son beş yılda hikâyesini kaybetmiştir arkadaşlar" dedi.

'TANK, TOP, FÜZE YAPTIM' DİYOR'
Paylan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Mustafa Varank gelip diyecek ki: ‘Ben üretiyorum arkadaş’. Evet, kendisinin ne ürettiğini biliyoruz, bir Sanayi Bakanlığı sunumu yaptı; zannedersiniz kendisi Genelkurmay Başkanı, zannedersiniz Savunma Bakanı; gelmiş ‘Tank, top, füze yaptım’ diyor Teknofest kurmuş, Teknofest’e gidiyorsunuz: Tank, top, füze, efendim İHA’lar, SİHA’lar. Ya, memleket hayrına, dünya hayrına, insanlık hayrına bir şey üretiyor musunuz arkadaşlar? Ne üretiyorsunuz? Dünyada 3 tane aşı bulundu. Sayın Varank da ‘aşı bulacağım’ diyerek yola çıktı, nal topluyor Sayın Varank. Niye arkadaşlar, niye nal topluyor?”

'MODERNA'YI KURMUŞ ÜÇÜNCÜ KUŞAK BİR ERMENİ'
Korona virüsü aşısıyla ilgili tartışmalara da değinen Paylan, “Türkiye’den giden bu toprakların insanları, Sayın Uğur Şahin ve Sayın Özlem Türeci, gururlarımız, Almanya’da insanlığı Covid’den kurtaracak aşıyı buldular. BioNTech şirketinde yaptılar. Almanya’daki özgür habitatta yapabildiler. Moderna, 2’nci aşıyı bulan, o da bu toprakların insanları biliyor musunuz Sayın Varank. 1915’te Ermeni halkı bu topraklardan sürülürken, Amerika’da kendilerine yer bulmuşlar, Moderna’yı kurmuş üçüncü kuşak bir Ermeni insanlığı Covid’den kurtaracak aşıyı buluyor. Tek adam rejimlerinde -Saddam’ın rejiminde de, Kaddafi’nin rejiminde de- ne görürsünüz? Tanklar, toplar, füzeler görürsünüz. O ülkeler abat olduysa, Sayın Varank bu yolda devam etsin, ben bir şey demiyorum” dedi.
Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+