Yunanistan Ermenistan’a insani yardım gönderdi - Gündem
06 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մադեղ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

14 Aralık 2020  

Yunanistan Ermenistan’a insani yardım gönderdi -

Yunanistan Ermenistan’a insani yardım gönderdi Yunanistan Ermenistan’a insani yardım gönderdi

Artsakh Cumhuriyeti’ne (Dağlık Karabağ) karşı Azerbaycan ve Türkiye’nin saldırısıyla başlayan savaş sonucunda meydana gelen mağdurlara yardım etmek amacıyla 12 Aralık tarihinde Yunanistan’dan insani yardım taşıyan uçak Ermenistan’a geldi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın aktardığı bilgilere göre Yunanistan’da faaliyet gösteren Ermeni toplumuna ait birçok kuruluşların girişimiyle bu proje gerçekleştirildi. Yunanistan Hükümeti ve Atina Ermenistan Büyükelçisi de katkıda bulundular.

Yunanistan’dan gönderilen insani yardım ilk ihtiyaç malzemeleri, gıda ve tıp malzemeleri içeriyor. İnsani yardımı taşıyan uçak Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın Uluslararası işbirliği ve kalkınma daire başkanı Giorgos Larissis’in eşliğinde Yerevan’a iniş yaptı.

Ermenistan’da Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa Dairesi Başkanı Tigran Samvelyan ve başka devlet yetkilileri Yunanistan’dan gelen uçağını karşıladılar.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+