​Peskov`dan `ateşkes ihlali` açıklaması: Karabağ`da endişe verici durum vardı ancak kısa sürede bast - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

15 Aralık 2020  

​Peskov`dan `ateşkes ihlali` açıklaması: Karabağ`da endişe verici durum vardı ancak kısa sürede bast -

​Peskov`dan `ateşkes ihlali` açıklaması: Karabağ`da endişe verici durum vardı ancak kısa sürede bast ​Peskov`dan `ateşkes ihlali` açıklaması: Karabağ`da endişe verici durum vardı ancak kısa sürede bastırıldı

Artsakh'ta (Dağlık Karabağ) ateşkesin ihlal edildiğine dair haberleri yorumlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bölgede gerçekten kaygı verici bir durumun ortaya çıktığını ancak bunun kısa sürede çözüme kavuşturulduğunu ifade etti.

Basın mensuplarının Artsakh'ta ateşkesin bozulduğuna dair haberlerle ilgili sorularını yanıtlayan Peskov, "Gerçekten de endişe verici bir durum vardı ancak çok hızlı bir şekilde bastırıldı" dedi.

Kremlin'in bölgedeki durumu izlediğini ve yaşanan gelişmenin Rus barış gücü birlikleri üzerinde ek yük oluşturduğunu kaydeden Peskov, şu anda daha fazla bilgi veremeyeceklerinin altını çizdi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı da Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Artsakh’a saldırı girişiminde bulunduğunu açıklamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+