​Azerbaycan`da dört asker tutuklandı - Gündem
07 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

15 Aralık 2020  

​Azerbaycan`da dört asker tutuklandı -

​Azerbaycan`da dört asker tutuklandı ​Azerbaycan`da dört asker tutuklandı

Azerbaycan Başsavcılığı dört askerin Ermeni askerlerin cesetlerine ve Ermeni Mezarlığı'na hakaret ettikleri gerekçesiyle tutuklandığını açıkladı.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamaya göre her ikisi de çavuş olarak görev yapan iki asker "Zengilan bölgesindeki çatışmalar sırasında öldürülen Ermeni askerlerin bedenlerine hakaret etmekle" suçlanıyor. Diğer iki asker, "Hocavend ilçesine bağlı Madatlı köyündeki mezarlıkta Ermeni mezar taşlarını tahrip ederek aşağılayıcı eylemlerde bulunmakla" suçlanıyor. Dört askerin de eylemlerini videoya çekerek sosyal medyada yaydıkları belirtildi.

Söz konusu askerler gözaltına alındı ve tutuklandı.

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, "sosyal medyada yayılan diğer videolar için gerekli araştırmalar yapılacak ve sonuçlar hakkında kamuoyuna detaylı bilgi verilecek".

Açıklamada ayrıca, "Azerbaycan Cumhuriyeti askerleri tarafından işlenen bu tür suç eylemlerinin kabul edilemez olduğu ve Azerbaycan halkının hoşgörülü, çok kültürlü değerlere sahip ve tarihsel olarak insancıl zihniyetiyle çeliştiği" belirtildi.
Bu haber Agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(Agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+