​Ermenistan-Rusya askeri teknoloji işbirliği - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Aralık 2020  

​Ermenistan-Rusya askeri teknoloji işbirliği -

​Ermenistan-Rusya askeri teknoloji işbirliği ​Ermenistan-Rusya askeri teknoloji işbirliği

Ermenistan Yüksek Teknolojiler Endüstrisi Bakanı Hakob Arşakyan, Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı ile görüştü.

Arşakyan, Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitri Şugayev ile bir çalışma toplantısı yaptı. Görüşme, Rusya Federasyonu’nun başkentine bir çalışma ziyareti çerçevesinde gerçekleşti.

Toplantıda, askeri sanayinin geliştirilmesi, fabrika yeniden teçhizat programlarının uygulanması ve Ermenistan Yüksek Teknolojiler Endüstrisi Bakanlığı ile işbirliğinin yeni bir düzeye taşınması gibi bir dizi önemli yöndeki işbirliği olanakları ve önerileri ele alındı.

Görüşmede Arşakyan, 27 Eylül’den itibaren Azerbaycan ve Türkiye tarafından başlatılan savaşta Rusya’nın sağladığı destek için teşekkür etti, Rusya ile tarihsel olarak şekillenen ve güçlendirilen stratejik müttefik ilişkilerine ve ortak askeri-endüstriyel kalkınma programlarında yakın işbirliğinin yarattığı fırsatlara dikkat çekti.

Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitri Şugayev, işbirliği önerilerinden dolayı teşekkür etti ve Federal Servisin Ermenistan’daki “ArmHighTech” Uluslararası Silah ve Savunma Fuarı’na aktif olarak katıldığını söyledi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+