​Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi`nde koronavirüs gölgesinde Noel ayini - Gündem
28 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

26 Aralık 2020  

​Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi`nde koronavirüs gölgesinde Noel ayini -

​Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi`nde koronavirüs gölgesinde Noel ayini ​Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi`nde koronavirüs gölgesinde Noel ayini

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde pandemi gölgesinde Noel ayini düzenlendi. Kişi sayısının kısıtlı tutulduğu ayini Patrik Bartholomeos yönetti. Bartholomeos, "2020 yılı, bütün insanlık için çok zor oldu. Dualarımız yeni yılın dünyaya barış, sıhhat, afiyet getirmesi için" dedi.

Fatih'teki Fener Rum Patrikhanesi'nde Noel ayini düzenledi. Patrikhaninin bahçesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi'ndeki ayin, saat 09.00'da başladı. Ayin için gelenler kilisenin girişinde bulunan alanda mum yakıp dua etti. Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, ayini yönetmek üzere kiliseye girdi. Ayinde İncil'den bölümler okundu, ilahiler söylendi ve dualar edildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen ayinde, sandalyeler arasında boşluk bırakıldı, kişi sayısı olabildiğince kısıtlı tutuldu. Ayine Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia Sultanopulu gibi isimler de katıldı.

Ayin sonrası DHA'ya konuşan Patrik Bartholomeos, yeni yıl dileklerini iletti. Bartholomeos, "Yeni yılın memleketimiz için bütün dünya için bütün insaniyet için sağlıklı, güzel, huzur içinde geçmesini diliyoruz. Bu bitmek üzere olan 2020 yılı, bütün insanlık için çok zor oldu. Dualarımız yeni yılın dünyaya barış, sıhhat, afiyet getirmesi için. Özellikle yaşadığımız Türkiye'nin geleceğinin daha da parlak istikbalinin her açıdan güzel olmasını diliyoruz ve dualarımız da bu istikamette oldu" ifadelerini kullandı.
Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+