​Ermenistan Savunma Bakanlığı Karabağ’ın Hadrut bölgesinde yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yaptı - Gündem
26 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

28 Aralık 2020  

​Ermenistan Savunma Bakanlığı Karabağ’ın Hadrut bölgesinde yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yaptı -

​Ermenistan Savunma Bakanlığı Karabağ’ın Hadrut bölgesinde yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yaptı ​Ermenistan Savunma Bakanlığı Karabağ’ın Hadrut bölgesinde yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yaptı

Ermenistan Savunma Bakanlığı Artsakh Cumhuriyeti’nin (Karabağ) Hadrut idari bölgesinde bulunan Togh köyün yakınlarında yaşanan çatışmalarla ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Azerbaycan merkezli bazı haber ajansları Hadrut bölgesinin Togh köyün yakınlarında Ermeni ve Azerbaycanlı askerler arasında çatışma yaşandığını bildiriyorlar. İki taraftan da ölenler ve yaralıların olduğuna dair bilgiler de aktarılıyor.

Togh köyü tamamen Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolünde bulunuyor.

Artsakh (Karabağ) Savunma ordusu ateşkes rejimini korumaya devam ediyor ve herhangi bir askeri birliğinin o bölgede askeri operasyonlara katılmadı.”

Ermenistan Savunma Bakanlığı bunun Azerbaycan tarafından hazırlanan provakasyon olduğunu da bir ihtimal olarak tanımladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+