​9 Kasım ateşkes bildirisinde Karabağ’ın statüsüyle ilgili herhangi bir anlaşma yok - Gündem
06 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մադեղ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

09 Ocak 2021  

​9 Kasım ateşkes bildirisinde Karabağ’ın statüsüyle ilgili herhangi bir anlaşma yok -

​9 Kasım ateşkes bildirisinde Karabağ’ın statüsüyle ilgili herhangi bir anlaşma yok ​9 Kasım ateşkes bildirisinde Karabağ’ın statüsüyle ilgili herhangi bir anlaşma yok

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Naghdalyan Rus ‘İnterfax’ haber ajansına verdiği demeçte 9 Kasım tarihinde Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya arasında imzalanan üçlü ateşkes bildirisiyle ilgili yorumlarda bulundu.

Gazeteci Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan’ın Artsakh (Karabağ) ziyaretiyle ilgili son tepkisine değinerek bunun ateşkes bildirisinin hükümlerine aykırı olduğunu iddia ettiklerini hatırlattı.

Anna Naghdalyan buna cevaben bu iddiaların tamamen asılsız ve boş olduğunu ifade etti. Sözcünün ifadelerine göre 9 Kasım tarihinde imzalanan ve bölgeye Rus Barış Gücünün yerleştirilmesiyle ateşkes öngören bildiride Artsakh’ın (Karabağ) statüsüyle ilgili herhangi bir karar yok, dolayısıyla Artsakh’ın statüsü değişmedi ve bu tür ziyaretlerin sınırlandırılması söz konusu olamaz.

Karabağ’ın statüsü AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanları’nın öne sürdüğü ilkelerine, özellikle halkların kendi kaderini tayin etme hakkı çerçevesinde belirlenecek.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+