İranlı Milletvekili: Türk ürünlerinin Ermenistan`da yasaklanması İran ekonomisi için altın bir fırs - Gündem
26 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

09 Ocak 2021  

İranlı Milletvekili: Türk ürünlerinin Ermenistan`da yasaklanması İran ekonomisi için altın bir fırs -

İranlı Milletvekili: Türk ürünlerinin Ermenistan`da yasaklanması İran ekonomisi için altın bir fırs İranlı Milletvekili: Türk ürünlerinin Ermenistan`da yasaklanması İran ekonomisi için altın bir fırsattır

İran Meclisi Milletvekili Ali Rıza Abbasi, “Mehr” haber ajansına verdiği demeçte, Ermenistan’da Türk ürünlerinin yasaklanmasına değindi. Anılan yasaktan sonra Yerevan’ın, İran’dan ithal etmek için 2250 ürünün yer aldığı bir liste sunduğunu bildiren milletvekili, bu durumun İran’ın ekonomisi için altın bir fırsat olduğunu dile getirdi.

2018 yılından beri İran’dan Ermenistan’a ihracat hacminin 400 milyon dolar olduğunu kaydeden Abbasi, Yerevan’ın, Türk ürünlerinin yerine İran ürünleri alması durumunda İran’ın milyarlarca dolar kazanç elde edebileceğini ifade etti.

Bu alanda bir ortak komitenin mümkün olduğu kadar erken oluşturulması gerektiğini söyleyen milletvekili, Ermenistan’ın, İran üzerinden Avrupa pazarına da çıkabileceğini dile getirdi.

Daha önce İran’ın Zencan eyaletinin valisi de Ermenistan’da Türk ürünlerinin yasaklanmasının eyaletteki iş adamları için iyi bir fırsat olduğunu ifade ederek, Ermenistan Büyükelçisinin eyalette ağırlanması ve işbirliği perspektiflerinin ele alınması gerektiğini de vurgulamıştı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+