Putin, Macron, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin üçlü görüşmesine ilişkin konuları görüşt - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

11 Ocak 2021  

Putin, Macron, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin üçlü görüşmesine ilişkin konuları görüşt -

Putin, Macron, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin üçlü görüşmesine ilişkin konuları görüşt Putin, Macron, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin üçlü görüşmesine ilişkin konuları görüştü

Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 11 Ocak’ta Moskova’da gerçekleştirecekleri üçlü toplantıyla ilgili bazı konuları ele aldı.

Telefon görüşmesi AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanları’nın koordinasyonu çerçevesinde gerçekleşti. Bu haber, Kremlin’in resmi web sitesinde bildirildi.

2020 hesaba katıldığında 9 Kasım ortak bildirisinin tutarlı bir şekilde uygulanması ve Dağlık Karabağ çevresindeki durumun istikrara kavuşturulması, öncelikle bu toplantının amacının bölgede barışçıl bir yaşam kurmak için atılacak daha ileri adımların değerlendirilmesi olduğu kaydedildi.

Fransa Cumhurbaşkanı, Rusya’nın Dağlık Karabağ sorununun çözümünü kolaylaştırma çabalarına verdiği desteği dile getirdi.

Uzman uluslararası kuruluşlar da dahil olmak üzere çatışmalardan etkilenen nüfusa acil insani yardım sağlamanın önemi vurgulandı.
Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+