Moskova`da Karabağ zirvesi - Gündem
26 Kasım 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Նպատ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

11 Ocak 2021  

Moskova`da Karabağ zirvesi -

Moskova`da Karabağ zirvesi Moskova`da Karabağ zirvesi

Rusya Devlet Başkanı Putin, bugün Moskova'da Ermenistan Başbakanı Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile biraraya geliyor. Görüşme öncesinde Ermenistan'da muhalefet Paşinyan'ın Moskova'ya gitmesini engellemeye çalıştı.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında bugün Moskova’da üçlü bir görüşme gerçekleştirilecek. Görüşme Putin’in girişimiyle düzenleniyor.

Açıklamaya göre, görüşmede 9 Kasım 2020’da Dağlık Karabağ’a yönelik imzalanan ortak bildirinin uygulanması sürecinin gidişatı ve bölgede mevcut olan sorunların çözümü için atılabilecek adımların ele alınması planlanıyor.

Putin’in Aliyev ve Paşinyan’la ayrı görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanıyor.

Ermenistan’da muhalifler, Putin'le görüşmek üzere Rusya'ya gidecek olan Başbakan Nikol Paşinyan’ın Zvartnots Havalimanı’na giden yolunu kesmeye çalıştı.

Protestocular havalimanına yürümelerine izin verilmesini istedi, ancak polis geçişlerin geçici olarak kısıtlandığını bildirdi.

Paşinyan daha sonra havalimanına ulaşabildi, eylemciler arasından bir kişi de gözaltına alındı.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+