​Karabağ sakinleri, koronavirüse karşı Sputnik V ile aşılandırılabilir - Gündem
09 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Այգ

Gündem :

21 Ocak 2021  

​Karabağ sakinleri, koronavirüse karşı Sputnik V ile aşılandırılabilir -

​Karabağ sakinleri, koronavirüse karşı Sputnik V ile aşılandırılabilir ​Karabağ sakinleri, koronavirüse karşı Sputnik V ile aşılandırılabilir

Rusya Devlet Duması, Donetsk, Lugansk ve Dağlık Karabağ gibi tanınmamış cumhuriyetlerde, yani Rus barış gücü askerlerinin sorumluluk bölgelerde vatandaşların Rus yapımı koronavirüs aşısıyla aşılandırılması konusunda hükümete bir soru önergesi iletecek.

Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, “Bugün Donetsk ve Lugansk bölgeleri başta olmak üzere, bu bölgelerdeki vatandaşlarımıza yardım etmeliyiz. Bizden başka onlara yardım eden yoktur” ifadelerini kullandı.

BDT ülkeleri komisyon başkan yardımcısı Konstantin Zatulin tarafından sunulan önerge milletvekililer tarafından da desteklendi.

Daha önce edinen bilgiye göre, Karabağ^da bulunan Rus barış gücü askerleri için Rusya’nın ürettiği yaklaşık 2 .000 doz “Sputnik V” koronavirüs aşısının Karabağ’a gönderildiği öğrenilmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+