​Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı kendi evinde Rusya Büyükelçisiyle görüştü - Gündem
03 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Արամ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

26 Ocak 2021  

​Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı kendi evinde Rusya Büyükelçisiyle görüştü -

​Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı kendi evinde Rusya Büyükelçisiyle görüştü ​Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı kendi evinde Rusya Büyükelçisiyle görüştü

Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan kendi evide Rusya Büyükelçisi Sergey Kopirkin’i misafir etti.

Ter-Petrosyan’ın Basın Sözcüsü Arman Musinyan Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda görüşme sırasında Ermenistan birinci Cumhurbaşkanı Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin derhal iade edilmesi gerektiğini vurguladı.

Yaklaşık bir buçuk saat devam eden görüşmede Levon Ter-Petrosyan ile Sergey Kopirkin Ermenistan-Rusya ilişkileri bağlamda her iki taraf için de merak konusu olan meseleleri de ele aldılar.

Taraflar Ermeni esirlerinin derhal iadesini önemeyip bunun hem Artsakh (Karabağ), hem de Ermenistan’da kamu algısını değiştireceğini ve böylece bölgesel sorunların normalleşmesi için zemin hazırlayabileceğini ifade ettiler.

Azerbaycan şimdiye kadar Ermeni esirler sayısını açıklamadı ve Ermenistan resmi düzeyde farklı platformlardan bu meseleyi dile getirmeye devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+