​5 Ermeni esir Bakü`den Yerevan`a döndü - Gündem
04 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մարգար / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

30 Ocak 2021  

​5 Ermeni esir Bakü`den Yerevan`a döndü -

​5 Ermeni esir Bakü`den Yerevan`a döndü ​5 Ermeni esir Bakü`den Yerevan`a döndü

Rus barış gücünün arabuluculuğu sayesinde Azerbaycan’da esir olarak bulunan 5 Ermenistan vatandaşı, 28 Ocak tarihinde vatana döndü.

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Tigran Avinyan, Telegram hesabından yaptığı açıklamada "Rusya’nın aracılığında ve Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi’nin çabalarıyla 5 esir yurda döndü" ifadelerine yer verdi.

Avinyan, ayrıca halihazırda Azerbaycan'da tutuklu bulunan 62 Ermeni esirin bugün aileleriyle telefon görüşmesinin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Rus barış gücünün komutanı Korgeneral Rustam Muradov da, “Benim şahsi kontrolümün altında bulun Rus barış gücü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Rus uçakla bir mahkum Yerevan’dan Bakü’ye götürüldü, 5 mahkum da Yerevan’a döndü” açıklamasını yaptı.

Edinen bilgiye göre, Ermenistan’a dönen Ermeni esirler, Şirak idari bölgesidendir. 16 Aralık’ta Hadrut’ta 62 kişilik bir asker grubu Azerbaycan güçlerinin eline düşmüştü. Serbest bırakılan 5 esir de bu grup üyelerindendir.
Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+