​Dağlık Karabağ konusunda ABD Rusya ile işbirliğinde bulunuyor - Gündem
05 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Ահրանք / Ժամ : Բաւական

Gündem :

02 Şubat 2021  

​Dağlık Karabağ konusunda ABD Rusya ile işbirliğinde bulunuyor -

​Dağlık Karabağ konusunda ABD Rusya ile işbirliğinde bulunuyor ​Dağlık Karabağ konusunda ABD Rusya ile işbirliğinde bulunuyor

ABD Moskova Büyükelçisi John J. Sullivan ‘Ria Novosti’ haber ajansına verdiği demeçte ABD’nin Dağlık Karabağ, Ukrayna, Libya konularında ve Kore’nin nüklersiz geleceği için Rusya ile işbirliğnde bulunduğunu dile getirdi.

Sullivan son zamanlarda Fransa Müskova Büyükelçisiyle birlikte Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlediği basın toplantısına katıldıklarını duyurdu.

ABD Büyükelçisi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ABD, Fransa ve Rusya AGİT Minsk grubu Eşbaşkanlarıdır dolayısıyla brifing sırasında bize Dağlık Karabağ’da yaşanan olaylarla ve Azerbaycan ile Ermenistan arasında meydana gelen çatışmanın sona ermesiyle ilgili bilgiler aktarıldı.”

John J. Sullivan bunun ABD ve Rusya’nın işbirliği yaptığı konulardan bir örnek olduğunu ifade ederek Minsk Grubu Eşbaşkanları olarak Fransa ile ortak çalışmaları devam etme konusunda istekli olduklarını da ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+