​Azerbaycan, Meğri toplumu sakinlerinin su hakkını büyük ölçüde ihlal ediyor - Gündem
10 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մուրց / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

05 Şubat 2021  

​Azerbaycan, Meğri toplumu sakinlerinin su hakkını büyük ölçüde ihlal ediyor -

​Azerbaycan, Meğri toplumu sakinlerinin su hakkını büyük ölçüde ihlal ediyor ​Azerbaycan, Meğri toplumu sakinlerinin su hakkını büyük ölçüde ihlal ediyor

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin ve diğer bir deyişle yetkililerin bu eylemleri, Ermenistan’ın Meğri toplumu sakinleri için hayati öneme sahip olan ve mutlak uluslararası yaptırımlarla garanti altına alınan su hakkını büyük ölçüde ihlal etmektedir. Ermenistan Ombudsman Arman Tatoyan bunu Facebook sayfasında yazdı.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin eylemleri, 17 Mart 1992’de Helsinki’de kabul edilen Sınıraşan Su Yolları ve Uluslararası Göllerin Kullanımı ve Korunması Sözleşmesini ve diğer uluslararası belgeleri de büyük ölçüde ihlal etmektedir.

Ermenistan İnsan Hakları Savunucusu’nun personeli şu anda Azerbaycan silahlı kuvvetleri tarafından Ermenistan halkının uluslararası güvence altına alınan haklarının uluslararası düzeyde ve her şeyden önce uzmanlaşmış yapılara gönderilecek olan ciddi ihlaline ilişkin analiz ve yanı sıra Ermenistan’ın yetkili makamlarına değerlendirmeleri özetliyor.


Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+