P​aşinyan: Ermenistan’da Bilgi teknolojisi şirketlerinin cirosu 400 milyon doları geçiyor - Gündem
04 Şubat 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Մարգար / Ժամ : Այգ

Gündem :

06 Şubat 2021  

P​aşinyan: Ermenistan’da Bilgi teknolojisi şirketlerinin cirosu 400 milyon doları geçiyor -

P​aşinyan: Ermenistan’da Bilgi teknolojisi şirketlerinin cirosu 400 milyon doları geçiyor P​aşinyan: Ermenistan’da Bilgi teknolojisi şirketlerinin cirosu 400 milyon doları geçiyor

Ermenistan’da Bilgi teknolojisi alanında faaliyet gösteren şirketlerinin yıllık cirosu 2020 yılında yüzde 20 oranda artıp 400 milyon doları geçti. Bununla ilgili Kazakistan’da düzenlenen Almaty Digital Forum 2021 forumunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan açıklamalarda bulundu.

Paşinyan 2019 yılına kıyasla 2020 yılında yıllık cirosunun yüzde 20 oranda arttığını ve 400 milyon dolardan geçtiğini ifade ederek aynı zamanda Bilgi teknolojisi alanında çalışanların sayısının da yüzde 22 arttığını vurguladı.

Ermenistan Başbakanı’nın sözlerine göre şu an Ermenistan’da 1200 Bilgi teknolojisi alanında faaliyet gösteren şirket var. Bu şirketler için Ermenistan Hükümeti özel vergi politikası uyguluyor ve birçok vergiden muaf tutuyor daha da gelişmeleri için.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan resmi ziyaret için Kazakistan’da bulunuyor ve Almatı’da Avrasya Ekonomik Birliği Hükümetlerarası Konsey Toplantısı’na katılacak. Toplantıdan ziyade iki taraflı görüşmeler de gerçekleşecek ve Paşinyan 5 Şubat tarihinde Ermenistan’a geri dönecek.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+