Türkiye ve Erdoğan’a karşı Rus medyasındaki kara kampanyaların maliyetini Korotçenko açıkladı - Gündem
04 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Մարգար / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

08 Şubat 2021  

Türkiye ve Erdoğan’a karşı Rus medyasındaki kara kampanyaların maliyetini Korotçenko açıkladı -

Türkiye ve Erdoğan’a karşı Rus medyasındaki kara kampanyaların maliyetini Korotçenko açıkladı Türkiye ve Erdoğan’a karşı Rus medyasındaki kara kampanyaların maliyetini Korotçenko açıkladı

Rus enformasyon alanında Türkiye ve Erdoğan’a karşı çıkarak hedef almanın maliyetini açıklayan Rus askeri uzman Korotçenko, “bu işin bedava yapıldığını sanıyorsanız aldanıyorsunuz” dedi ve maliyetin “2,5 milyon dolar nakit” olarak ödendiğini kaydetti

ÖZEL Rus Ulusal Savunma (Natsionalnaya Oborona) dergisinin Genel Yayın Yönetmeni askeri uzman İgor Korotçenko, Rus enformasyon alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi hedef almanın maliyetini açıkladı.

Türkiye ve Azerbaycan'a karşı Rus medyasında yapılan "saldırılara" sosyal medya hesabı üzerinden tepkisini dile getiren ünlü Rus askeri uzman Korotçenko, bu kara kampanyaların bedava yapılmadığına da dikkat çekti.

Korotçenko, "Rus enformasyon alanındaki "Büyük Turan" ve "kötü Erdoğan" hakkındaki masalların size bedavaya anlatıldığını düşünüyorsanız, o zaman çok yanılıyorsunuz: Telegram'da bunları çalışmak için Ermeni lobisi tarafından sadece 2,5 milyon dolar nakit tahsil edildi. Bunu gelişmeleri takip eden Rus ilgili kurumlardaki bir kaynak söyledi" dedi.

ENFORMASYON ALANINDA AZERBAYCAN VE TÜRKİYE'Yİ "ŞEYTANLAŞTIRILIYOR"
Korotçenko sözlerine şöyle devam etti: "Azerbaycan ve Türkiye'nin Rus enformasyon alanında "şeytanlaştırılmasının" yanı sıra, Kazakistan İle ilgili de Ermeni lobisi tarafından benzer faaliyetler yürütülecek. Ve bu faaliyetlerde, Kazakistan'ın Erdoğan'ın "Büyük Turan" planının uygulanmasında "suç ortağı" diye anlatılacak."

BUNLAR RUSYA'NIN ENFORMASYON POLİTİKASI OLMAMAKTA…
Tüm bu adımların Rusya ile Kazakistan arasındaki ilişkileri bozmaya çalıştığına işaret eden Rus askeri uzman, "Tüm bunlar, Batı özel servisleri tarafından ABD ve Avrupa'daki Ermeni diasporasını politikalarını uygulamak için bir araç olarak kullanarak desteklenebilir" dedi. Korotçenko, tüm bu adımların bu Rusya Federasyonu'nun enformasyon politikası olmadığına da işaret ederek, "Bunlar sipariş olmakta" şeklinde tepki verdi.
Bu haber dikgazete kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (dikgazete) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(dikgazete). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+