Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan: Güvenliğimiz için Türkiye ile normalleşmeliyiz - Gündem
01 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արեգ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

12 Şubat 2021  

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan: Güvenliğimiz için Türkiye ile normalleşmeliyiz -

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan: Güvenliğimiz için Türkiye ile normalleşmeliyiz Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan: Güvenliğimiz için Türkiye ile normalleşmeliyiz

Azerbaycan karşısında hezimete uğrayan ve halkın istifa talepleri karşısında zor günler geçiren Ermenistan yönetimi, Türkiye ile normalleşme çağrısı yaptı. Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan, ülkenin güvenliği için mümkün olan her şeyi yapmaları gerektiğini belirterek, “Ermenistan, Türkiye ile sınırın kapalı tutulması için hiçbir neden görmüyor” dedi

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyon karşısında tarihi bir hezimete uğrayan Ermenistan yönetimi, halkın istifa çağrıları karşısında zor günler yaşıyor.

Ermeni siyasetçi Liparityan: Türkiye ve Azerbaycan'ı kışkırtmayacaktıkHükümetin temel amacının ülkenin güvenliğine sağlamak adına her şeyi yapmak olduğunu söyleyen Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan, Türkiye-Ermenistan sınırının kapalı kalmasının da artık bir anlam taşımadığını ve açılması gerektiğini ifade etti.

"Türkiye-Azerbaycan tatbikatından endişeliyiz"

Ayvazyan ayrıca, Kars’ta düzenlenen Türkiye-Azerbaycan ortak askeri tatbikatlarının kendilerini endişelendirdiğini aktardı.
Bu haber yenisafak kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (yenisafak) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+