​Ermenistan Dışişleri`nden açıklama: 9 Kasım tarihli üçlü bildiride herhangi bir koridordan bahsedi - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

17 Şubat 2021  

​Ermenistan Dışişleri`nden açıklama: 9 Kasım tarihli üçlü bildiride herhangi bir koridordan bahsedi -

​Ermenistan Dışişleri`nden açıklama: 9 Kasım tarihli üçlü bildiride herhangi bir koridordan bahsedi ​Ermenistan Dışişleri`nden açıklama: 9 Kasım tarihli üçlü bildiride herhangi bir koridordan bahsedilmyor

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, 9 Kasım açıklamasında Nahçıvan koridoru hakkında özel bir maddenin bulunduğuna dair sözlerini basın mensublarına açıkladı.

Ermenistan Başbakanı, Rusya Devlet Başkanı ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın 9 Kasım 2020 tarihli ortak açıklamada herhangi bir koridordan bahsedilmediğini vurgulayan sözcü, metinde sadece Ermenistan’ın topraklarından geçen yol veya iletişim hattından söz edildiğini, ve bu yolun sadece ve sadece Ermenistan’ın egemenliği ve yetkisi altında olacağını ifade etti.

Nağdalyan, “9 Kasım tarihli üçlü açıklamanın 9. maddesinde, “bölgedeki tüm ekonomik ve ulaşım yollarının yeniden açılması” öngörülüyor. Ermenistan, tam bu açıdan bölgede istikrar sağlama ve işbirliği perspektifleri konularına yaklaşıyor. Anılan maddede, herhangi bir koridorun kurulmasından bahsedilmiyor. Ermenistan’ın topraklarından geçen her bir yol veya iletişim hattı, sadece ve sadece Ermenistan’ın egemenliği ve yetkisi altında olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+