Ermenice öğreniyorum, çünkü… - Gündem
03 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Արամ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Şubat 2021  

Ermenice öğreniyorum, çünkü… -

Ermenice öğreniyorum, çünkü… Sosyal medya üzerinden düzenlenen etkinlikte farklı amaçlar ve ihtiyaçlar nedeniyle Ermenice öğrenenlerle sohbetler gerçekleştirilecek.

Dil Hakları İzleme Belgeleme ve Raporlama Ağı (DHİBRA) bileşenlerinden Aramyan Okulundan Yetişenler Derneği ve Mer Danik Sivil İnsiyatifi, 21 Şubat Dünya Anadili Günü’nde “Ermenice Öğreniyorum. Çünkü…” başlığıyla etkinlik düzenliyor.

Sosyal medya üzerinden düzenlenen etkinlikte evlilik, ticaret, akademik, kültür gibi farklı amaçlar ve ihtiyaçlar nedeniyle Ermenice öğrenenlerle sohbetler gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılacaklardan neden, hangi motivasyon ve ihtiyaca karşılık nasıl Ermenice öğrendiklerini, kullanım alan ve sıklığını anlatmaları istenecek.

Etkinliğin moderatörlüğünü çevirmen, eğitmen, gazeteci Sevan Değirmenciyan yapacak. Etkinliğin Koordinatörlüğünü ise AOYD Başkanı, Mer Danik Kurucusu Sevan Ataoğlu yürütüyor.

Toplantıya katılmak için sevanataoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.


Bu haber bianet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (bianet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(bianet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+