​Milletvekili Zohrabyan, Ermeni esirlerin isim listesini Rus barış gücüne iletti - Gündem
30 Ocak 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Գիշերավար / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

19 Şubat 2021  

​Milletvekili Zohrabyan, Ermeni esirlerin isim listesini Rus barış gücüne iletti -

​Milletvekili Zohrabyan, Ermeni esirlerin isim listesini Rus barış gücüne iletti ​Milletvekili Zohrabyan, Ermeni esirlerin isim listesini Rus barış gücüne iletti

Müreffeh Ermenistan” Partisi’nin parlamnto grup üyesi Naira Zohrabyan, Ermeni askeri esirlerin isim listesini Rus barış gücü askerlerine iletti. Anılan liste, daha önce Avrupa Parlamentosu’na da gönderildi.

“Facebook” üzerinden yaptığı bir paylaşımda Zohrabyan, esirlerin iadesi için mümkün olan tüm adımların atılacağından emin olduğunu dile getirdi.

Paylaşımda, “Rusya Devlet Dumasında ve Rusya Federasyon Konseyi’nde bu günlerde “Birleşik Rusya” (Единая Россия) ve Rusya Federasyonu Komünist Partisi’nin parlamentodaki üyeleriyle yaptığımız görüşmelerin temel konusu, Artskah’tır: savaş sonrasında Artsakh’ta oluşan insani kriz, esirlerin önkoşulsuz iade konusu, izsiz kayıplar meselesi” ifadelerine yer verildi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+