​Nubar Afeyan’ın şirketi, yeni bir koronavirüs türüne karşı bir aşı üzerinde bilim adamlarıyla birli - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

27 Şubat 2021  

​Nubar Afeyan’ın şirketi, yeni bir koronavirüs türüne karşı bir aşı üzerinde bilim adamlarıyla birli -

​Nubar Afeyan’ın şirketi, yeni bir koronavirüs türüne karşı bir aşı üzerinde bilim adamlarıyla birli ​Nubar Afeyan’ın şirketi, yeni bir koronavirüs türüne karşı bir aşı üzerinde bilim adamlarıyla birlikte çalışıyor

Reuters’ın haberine göre Nubar Afeyan Moderna Company, dün ABD hükümeti bilim adamlarıyla yeni bir koronavirüs suşuna karşı deneysel bir aşı üzerinde çalıştığını ve küresel koronavirüs aşıları üretme hedefini bu yıl 100 milyon doza çıkardığını duyurdu.

Amerikan biyoteknoloji şirketinin, ilk olarak Güney Afrika’da keşfedilen ve mevcut aşılara daha dirençli olabilecek yeni bir koronavirüs türü için hammadde ürettiği belirtildi.

Şirket, aşıyı ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göndererek daha fazla çalışma için mevcut Moderna aşısının geliştirilmesine yardımcı oldu.

Moderna, virüsün yeni türleriyle savaşmak için birkaç olası yöntem geliştiriyor.

Bunlar, şu anda Güney Afrika’da ve dünya çapında mevcut olan ve mevcut bir COVID-19 aşısının enjeksiyonu olan bir kombine aşı ve iki doz halinde enjekte edilen mevcut aşıya ek bir aşı olan Aşı Takviyesini içerir. Bunları şirket ekledi.

Şirket ayrıca, henüz aşılanmamış veya enfekte olmamış kişilere iki doz enjekte ederek deneysel aşı ve karma aşıyı birincil koronavirüs aşısı olarak kullanacak.
Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+