​Ermenistan vatandaşları için Gürcistan`a giriş şartları kolaylaştırılıyor - Gündem
26 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Նպատ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

01 Mart 2021  

​Ermenistan vatandaşları için Gürcistan`a giriş şartları kolaylaştırılıyor -

​Ermenistan vatandaşları için Gürcistan`a giriş şartları kolaylaştırılıyor ​Ermenistan vatandaşları için Gürcistan`a giriş şartları kolaylaştırılıyor

Rusya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Azerbaycan vatandaşlarının Gürcistan'a gitişi 1 Mart tarihinden itibaren kolaylaştırılıyor. Bu ülkelerin, Gürcistan'a giriş yapmak isteyen vatandaşları için koronavirüs aşı şartı olmayacak, ancak eskisi gibi koronavirüs testinin olumsuz sonucu mevcut olmalıdır.

Gürcistan hükümeti, 1 Şubat’tan itibaren yabancı devlet vatandaşları için hava sınırlarını açıyor, ancak kara ve deniz yoluyla ülkeye yabancıların girişi eskisi gibi yasaklıdır.

Şimdiye kadar sadece AB üye ülkeleri, İsrail, İsviçre, Norveç, ABD, Büyük Britanya, Katar, ABE, Bahreyn ve Türkiye vatandaşları Gürcistan’a giriş yapabiliyordu. Bütün bu ülkeler için de olumsuz koronavirüst test sonucunun mevcut olması şarttır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+