​Ermenistan muhalefeti, Paşinyan`ın da bulunacağı toplantıya katılmayı kabul etti - Gündem
03 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Արամ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

12 Mart 2021  

​Ermenistan muhalefeti, Paşinyan`ın da bulunacağı toplantıya katılmayı kabul etti -

​Ermenistan muhalefeti, Paşinyan`ın da bulunacağı toplantıya katılmayı kabul etti ​Ermenistan muhalefeti, Paşinyan`ın da bulunacağı toplantıya katılmayı kabul etti

Ermenistan'da muhalif partilerin kurduğu Vatanın Kurtuluşu Hareketi Koordinatörü İşhan Sagatelyan, ülkenin birleşik muhalefetinin, Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın önerdiği siyasi istişarelere hazır olduğunu kaydetti.

Daha önce Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan; Başbakan Nikol Paşinyan, parlamentoda grubu bulunan siyasi parti liderleri ve muhalif partilerin kurduğu Vatanın Kurtuluşu Hareketi temsilcilerini, cumhurbaşkanlığı konutunda 13 Mart'ta ülkedeki iç siyasi durumun ele alınacağı toplantıya davet etmişti.

Vatanın Kurtuluşu Hareketi Koordinatörü İşhan Sagatelyan, yaptığı açıklamada söz konusu toplantıya katılacaklarını belirterek "Ülkedeki krizin aşılabilmesi için başbakanın istifası, geçici bir hükümetin kurulması ve erken parlamento seçimleri yapılmasını içeren yol haritamıza bağlı kalarak, kendi gündemimiz çerçevesinde önerilen toplantıya katılmaya hazır olduğumuzu duyuruyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplantının açık ve canlı olarak yayınlanması gerektiğini kaydeden Sagatelyan, "Vatanın Kurtuluşu Hareketi’nin toplumdan gizleyeceği hiçbir şey olamaz, birleşik siyasi güçler belirli konuların müzakere edilmesine katılmak istiyor" dedi.
Bu haber sputnik kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputnik) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputnik). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+