​AKPM’de Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin konusu tekrar gündeme getirildi - Gündem
22 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

14 Mart 2021  

​AKPM’de Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin konusu tekrar gündeme getirildi -

​AKPM’de Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin konusu tekrar gündeme getirildi ​AKPM’de Azerbaycan’da bulunan Ermeni esirlerin konusu tekrar gündeme getirildi

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu oturumunda Artsakh (Karabağ) 44 savaşından sonra meydana gelen hümaniter kriziyle ilgili raporu ele alındı.

Ermenistan Parlamentosu’nun ‘Müreffeh Ermenistan’ Partisi’nden Milletvekili Naira Zohrabyan Azerbaycan’da tututulan Ermeni esirler meselesini yeniden gündeme getirdi.

Zohrabyan Ermeni esirlerinin Azerbaycan Hükümeti tarafından siyasi amaçlarla iade edilmediğini ifade ederek Avrupa Konseyi’ne güzel dilek ve soyut açıklamalardan vazgeçip somut adımlar atmaya çağırdı.

Ermeni Milletvekili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Son görüşmemizden sonra hayli vakit geçti, fakat kanlı savaştan sonra Artsakh’taki hümaniter krizi durmuyor, ve aksine, daha da derinleşti. Maalesef hem bu örgüt, hem de uluslararası hümaniter sorunlarıyla uğraşan diğer örgütler soyut açıklamalar dışında bu krizi çözmek için herhangi bir somut adım atmıyorlar.”
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+