​Ermenistan`dan, `Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı` haberlerinin ardından açıklama - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

14 Mart 2021  

​Ermenistan`dan, `Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı` haberlerinin ardından açıklama -

​Ermenistan`dan, `Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı` haberlerinin ardından açıklama ​Ermenistan`dan, `Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı` haberlerinin ardından açıklama

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi, Armen Sarkisyan'ın "Covid-19 ile bağlantılı birtakım komplikasyonlar nedeniyle" hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberlerin ardından Devlet Başkanı'nın sağlık kontrolünden sonra işine döndüğünü duyurdu.

Ofis, "Ermenistan Devlet Başkanı Armen Sarkisyan bugün Astghik Tıp Merkezi'nde muayene oldu. Kontrolden sonra ise işine döndü" ifadelerini kullandı.

Erken saatlerde ise Rus haber ajansı, Sarkisyan'ın Covid-19 ile ilişkili birtakım komplikasyonlar nedeniyle hastanede tedavi altına alındığını aktarmıştı.

Daha önce yerel basında 67 yaşındaki Sarkisyan'ın kalp sorunları nedeniyle tedavi gördüğüne dair haberlere yer veren İnterfax, Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nin kendilerine yaptığı açıklamaya dayandırdığı haberinde, "Cumhurbaşkanı'nda koronavirüs enfeksiyonu ile bağlantılı olarak bazı komplikasyonlar ortaya çıktı. Sarkisyan testlerden geçiyor" dedi.

Sarkisyan'ın ocak ayında koronavirüse yakalandığı duyurulmuştu.
Bu haber euronews kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (euronews) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(euronews). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+