Papa Francis`ten Suriye çağrısı: Taraflar silahları susturmalı - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

15 Mart 2021  

Papa Francis`ten Suriye çağrısı: Taraflar silahları susturmalı -

Papa Francis`ten Suriye çağrısı: Taraflar silahları susturmalı Papa Francis`ten Suriye çağrısı: Taraflar silahları susturmalı

Papa, özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar gibi en savunmasız gruplar başta olmak üzere Suriyelilerin her türlü yıkım ve şiddete maruz kaldığını söyledi

Suriye’deki savaşın yıldönümüne ilişkin konuşan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, silahların susturulması çağrısında bulundu.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Aziz Petrus Meydanı’​nda yaptığı Pazar vaazında Suriye’deki savaşın yıldönümüne ilişkin konuştu.

Papa konuşmasında, “Çatışmanın tüm taraflarının iyi niyet işareti göstermesi ve böylece bitkin insanlar için bir umut ışığı vermesi için içten çağrımı yineliyorum” ifadelerini kullandı. Papa ayrıca uluslararası toplumun silah bırakma, yeniden yapılanma ve ekonomik toparlanmaya yardımcı olma yönünde kararlı bir taahhütte bulunması çağrısında da bulundu.

Suriye’de 10 yıldır süren kanlı çatışmanın, tarihimizdeki en büyük insani felaketlerden birine yol açtığına dikkat çeken Papa, özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar gibi en savunmasız gruplar başta olmak üzere Suriyelilerin her türlü yıkım ve şiddete maruz kaldığını söyledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne (SOHR) göre, Suriye’deki savaş nedeniyle bugüne kadar resmi rakamlarla 388 bin 652 kişi öldü.

Papa, geçtiğimiz hafta Irak’a tarihi bir ziyarette bulunmuştuBu haber artigercek kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (artigercek) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(artigercek). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+