​Eski Ermenistan Devlet Başkanı Ter-Petrosyan`dan Başbakan Paşinyan`a istifa çağrısı - Gündem
28 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Սիմ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

16 Mart 2021  

​Eski Ermenistan Devlet Başkanı Ter-Petrosyan`dan Başbakan Paşinyan`a istifa çağrısı -

​Eski Ermenistan Devlet Başkanı Ter-Petrosyan`dan Başbakan Paşinyan`a istifa çağrısı ​Eski Ermenistan Devlet Başkanı Ter-Petrosyan`dan Başbakan Paşinyan`a istifa çağrısı

Eski Ermensitan Devlet Başkanı Levon Ter-Petrosyan, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut Başbakan Nikol Paşinyan'ın 'ülkeyi güçlendirme kaygısıyla değil, her ne pahasına olursa olsun iktidarını sürdürme saplantısıyla' hareket ettiğini kaydetti.

Ter-Petrosyan, açıklamasında "Toplumda, erken seçimlerin iktidar tarafından düzenlenmesi durumunda iktidarın idari kaynakları kullanmadan kaçınmayacağı, bunun sonucu tüm oy kullanma yerlerinin gerilim noktalarına dönüşeceği yönündeki iddialara katılıyorum. Bu durumda, Ermeni toplumu ülke tarihinin en rezil seçimlere şahit olacak, bu da Ermeni devletçiliğinin sonu veya uzun süren ve kabul dolu varlık anlamına gelebilir" ifadelerini kullandı.

Bu yüzden ülkenin, halkın ve şahsen Başbakan'ın çıkarlarına uygun tek çıkış yolunun, Paşinyan'ın derhal ve gönüllü olarak istifa etmesi, parlamento tarafından dokunulmazlık alması ve geçici de olsa yurt dışına sürgüne gönderilmesi olduğunu vurgulayan Ter-Petrosyan'a göre, bu durumda başbakanlık görevi, hiçbir partiye üye olmayan ve tarafsızlığıyla adil seçimleri garanti altına alabilecek durumda olan Başbakan Yardımcısı'na verilmeli.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+