​Sergey Şoygu: Ermenistan ve Azerbaycan’ın doğrudan ikili temaslara geçeceğinden ümitliyim - Gündem
30 Ocak 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Գիշերավար / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

18 Mart 2021  

​Sergey Şoygu: Ermenistan ve Azerbaycan’ın doğrudan ikili temaslara geçeceğinden ümitliyim -

​Sergey Şoygu: Ermenistan ve Azerbaycan’ın doğrudan ikili temaslara geçeceğinden ümitliyim ​Sergey Şoygu: Ermenistan ve Azerbaycan’ın doğrudan ikili temaslara geçeceğinden ümitliyim

Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Türkiye ile işbirliği hakkında konuşarak bunun çok zor fakat aynı zamanda verimli bir süreç olduğunun altını çizmiş.

Örnek olarak Rusya Savunma Bakanı Dağlık Karabağ’da durumun normalleşmesine yönelik Rus-Türk işbirliğinden bahsetti.

Kazakistan merkezli TengriNews ajansına verdiği demeçte Şoygu “Bu çok zor bir operasyondur. Sadece böyle izah edebilirim, çünkü çok büyük sayıda deliller, unsurlar ve nedenler öne sürülmüş vaziyetteydi” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanı’na göre artık zamanı geldi ve Ermenistan ile Azerbaycan doğrudan ikili temaslarda bulunmalı. Kendisi bundan ümitli olduğunu ifade etti.

Bu temaslarda birçok şey Şoygu’nun sözlerine göre Rusya-Türkiye ilişkilerinden bağlıdır. Aynı zamanda İran başta olmak üzere diğer komşular da bu sürece dahil oluyorlar kendi teklifleriyle.

Sergey Şoygu Rusya ve Türkiye’nin imkansız sayılan durumlarda bile karşılıklı taviz yolunu bulabildiklerini belirtt.

Türkiye ile ortak çalışmaların zor olmas Rus Devlet yetkilisinin ifadelerine göre onun NATO üyesi olduğundan kaynaklanıyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+