​Karabağ Güvenlik Konseyi Sekreteri: Eminim, en azından eski Dağlık Karabağ Özerk Oblastı sınırları - Gündem
01 Nisan 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Արեգ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Mart 2021  

​Karabağ Güvenlik Konseyi Sekreteri: Eminim, en azından eski Dağlık Karabağ Özerk Oblastı sınırları -

​Karabağ Güvenlik Konseyi Sekreteri: Eminim, en azından eski Dağlık Karabağ Özerk Oblastı sınırları ​Karabağ Güvenlik Konseyi Sekreteri: Eminim, en azından eski Dağlık Karabağ Özerk Oblastı sınırları yeniden çizilecek

Artsakh Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi Sekreteri, Artsakh Kahramanı ve devlet adamı Vitali Balasanyan yeni jeopolitik bir vaziyetin söz konusu olduğundan dolayı Karabağ’ın yeni, profesyönel bir ordu modeline ihtiyacı olduğunu belirtti.

Balasanyan Artsakh Silahlı Kuvvetleri’nin yedek personelleri arasında yeterli sayıda insanların var olduğunu ve onlarla orduyu tamamlayıp kendi önündeki askeri sorunları çözebileceklerini ifade etti.

Güvenlik Konseyi Sekreteri açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Artsakh meselesi da çözüme kavuşmadı, müzakereler devam etmiyor. Eminim ki en azından Dağlık Karabağ Özerk Oblastı eski sınırları yeniden çizilecek. Artsakh asla Azerbaycan sınırları içinde yer almayacak. Eğer Azerbaycan Artsakh’a karşı tekrar saldırı teşebbüsünde bulunsa biz gereken karşılığı veririz.”

Vitali Balasanyan’ın sözlerine göre her savaşın başlangıcı ve sonu var, fakat Karabağ meselesinin savaş yoluyla çözümünün olmadığını Azerbaycan anlamadı ve anlamıyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+