​Ermeniler`e hakarete ceza yok - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

24 Mart 2021  

​Ermeniler`e hakarete ceza yok -

​Ermeniler`e hakarete ceza yok ​Ermeniler`e hakarete ceza yok

Sosyal medyada yayınlar yapan Murat Övüç hakkında, bir videoda “Seni pis Ermeni seni… Siz Ermeniler pisliksiniz!” demesinin ardından dokuz aydan bir buçuk yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Mahkeme beraat kararı verdi.

‘Halkın bir kesimini ırk temelli aşağılamak’tan İstanbul 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Övüç, bugün karar duruşmasına çıktı. Duruşmaya müşteki olarak (şikayetçi) avukat Simon Çekem katıldı.

Savunma yapan Murat Övüç, şunları söyledi: “Videonun tamamı incelendiğinde Türkiye’deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara yönelik bir söylemim olmadığı anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian isimli televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs köklerimize ve Osmanlıya hakaret ettiği için böyle bir tepki verdim. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

Müşteki Simon Çekem ise sanığın “Pis Ermeniler” diyerek suç işlediğini belirterek, “‘Falanca insan pistir’ dememiştir. Paylaşım içeriği açıktır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın üstüne atılı suçla ilgili kastın bulunmadığına yer vererek beraate hükmetti.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+