​Peskov: ``Ermenistan ile tarihsel olarak iyi ilişkilerimiz var - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

30 Mart 2021  

​Peskov: ``Ermenistan ile tarihsel olarak iyi ilişkilerimiz var -

​Peskov: ``Ermenistan ile tarihsel olarak iyi ilişkilerimiz var ​Peskov: ``Ermenistan ile tarihsel olarak iyi ilişkilerimiz var

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya lideri Vladimir Putin’in, Artsakh (Dağlık Karabağ) savaşının sonlandırılması için kişisel olarak büyük çaba harcadığını, Rusya’nın hem Ermenistan hem de Azerbaycan ile iyi ilişkileri olduğunu söyledi.

Peskov, Rusya’da yayın yapan Argumenti i Fakty gazetesine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uluslararası politikalarına, Artsakh savaşından batılı ülkeler ile yaşadıkları sorunlara kadar birçok konuda görüşlerini aktardı.

Artsakh'taki savaşa karşı Rusya lideri Vladimir Putin’in barış sağlanması için yoğun çaba sarf ettiğini ifade eden Peskov, Rusya’nın da her 2 ülke ile iyi ilişkileri olduğunu belirtti. Peskov, “Ermenistan ile tarihsel olarak iyi ilişkilerimiz var. Ayrıca Ermenistan ile siyasi ve ekonomik olarak iyi ilişkilerimiz var” dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+