Ermenitan takımı, Avrupa Halter Şampiyonası`nda 8 madalyayla üçüncü oldu - Spor
02 Şubat 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արաց / Օր : Հրանդ / Ժամ : Խաւարակ

Spor :

13 Nisan 2021  

Ermenitan takımı, Avrupa Halter Şampiyonası`nda 8 madalyayla üçüncü oldu -

Ermenitan takımı, Avrupa Halter Şampiyonası`nda 8 madalyayla üçüncü oldu Ermenitan takımı, Avrupa Halter Şampiyonası`nda 8 madalyayla üçüncü oldu

Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası sona erdi. Ermenistan takimi, kazandığı madalyalarla şampiyonada üçüncü oldu. Ermeni halterciler, 2’si altın, 2’si gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı.

Ermenitan Milli Takımı üyeleri Karen Avagyan (89 kg sıklet) ile Samvel Gasparyan (102 kg sıklet) altın, Arsen Martirosyan ve Gor Minasyan ise gümüş madalya kazandı. Andranik Karapetyan (89 kg sıklet), Hakob Mkrtçyan (96 kg sıklet), Liana Gürcinyan (81 kg sıklet) ve Varazdat Lalayan da, bronz madalyalar kazandı.

Avrupa Halter Şampiyonası’nda madalya açısından birinciliği Ukrayna kazandı. Ukrayna takımı, 4 altın ve birer gümüş ve bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı. Bulgaristan takımı ise 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile ikinci oldu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+