​Ermenistan Ombudsmanı: Ermeni esirlerin iadesi konusu Avrupa Parlamentosu`nda görüşülecek - Gündem
18 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

13 Nisan 2021  

​Ermenistan Ombudsmanı: Ermeni esirlerin iadesi konusu Avrupa Parlamentosu`nda görüşülecek -

​Ermenistan Ombudsmanı: Ermeni esirlerin iadesi konusu Avrupa Parlamentosu`nda görüşülecek ​Ermenistan Ombudsmanı: Ermeni esirlerin iadesi konusu Avrupa Parlamentosu`nda görüşülecek

Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, Azerbaycan’da tutuklu bulunan Ermeni esirlerin serbest bırakılması ve iadesi konusunun, 12 Nisan’da Avrupa Parlamentosu’nda görüşüleceğini açıkladı.

Ermenistan Ombudsmanı’nın özel bir rapor sunacağı görüşmeye, Avrupa Parlamentosu’nda AB-Ermenistan Dostluk Grubu Başkanı Lukas Furlas, Avrupa Parlamentosu’nda Güney Kafkasya ile ilişkilerden sorumlu delegasyon başkanı Marina Kalyurand ile Avrupa Ermeni Davası Konseyi İcra Müdürü Heghine Evinyan, konuşmacı olacak katılacak.

Arman Tatoyan, Azerbaycan’da yasadışı olarak tutulan Ermeni esirlerin acil iadesi talebiyle 9 Mart’ta Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’ne de başvurmuştu. Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan'ın, esirler ile ilgili mahkemenin belirttiği süreleri ve uluslararası hukuk normlarını kaba bir şekilde ihlal ettiğine vurgu yapmıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+