​Azerbaycanlılar Şuşi`deki Ermeni kilisesinin haçları ve Ermenice yazıtlarını baltayla kırdılar - Gündem
29 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Վարագ / Ժամ : Այգ

Gündem :

20 Nisan 2021  

​Azerbaycanlılar Şuşi`deki Ermeni kilisesinin haçları ve Ermenice yazıtlarını baltayla kırdılar -

​Azerbaycanlılar Şuşi`deki Ermeni kilisesinin haçları ve Ermenice yazıtlarını baltayla kırdılar ​Azerbaycanlılar Şuşi`deki Ermeni kilisesinin haçları ve Ermenice yazıtlarını baltayla kırdılar

Azerbaycan saldırgan politikasını daha da güçlendirmeye çalışıyor. Ermenilere ait tüm kültür varlıklarına ve kutsal mekanlarına karşı sergilenen vandalizm eylemleri ve inançlıların hislerine karşı saygısız davranışları yeni bir fenomen değil.

Azerbaycanlılar bu kez sıradaki vandalizm eylemini Artsakh'ın (Dağlık Karabağ) kalbinde Şuşi'deki Ermeni kültürel mirasına karşı gerçekleştirdiler.

Twitter'da Azerbaycanlıların Şuşi'deki Ermeni kilisesinin duvarlardaki haç görüntülerinin ve Ermenice yazıtlarının nasıl sildikleri görüldüğü bir video yayınlandı.

Bu görüntülerde, bir işçinin, kilisenin duvarları üzerindeki Ermenilere ait olduğuna dair kanıtlarını baltayla nasıl yok ettiği gösteriliyor.

Ayrıca Azerbaycanlıların baltayla nefret suçu kapsamında gerçekleştirdikleri saldırılara ilk kez tanık olmuyoruz.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+