​Ermenistan`da 24 Nisan anma programının detayları belli oldu - Gündem
23 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

21 Nisan 2021  

​Ermenistan`da 24 Nisan anma programının detayları belli oldu -

​Ermenistan`da 24 Nisan anma programının detayları belli oldu ​Ermenistan`da 24 Nisan anma programının detayları belli oldu

Ermeni Soykırımı'nın 106. yıldönümünde Ermenistan'da yapılacak anma programının ayrıntıları netleşti.

Başbakan Başdanışmanı Arayik Harutyunyan düzenlediği basın toplantısında, etkinliklere ondan fazla yabancı misyon temsilcisinin katıldığını söyledi.

Anma etkinlikleri 21 Nisan'da Soykırım Müze-Enstitüsünde “Ermeni Soykırımından Kurtulanların Ailelerinin İzinde” sergisinin açılışı ile başlayacak.

23 Nisan 23:00'da Ulusal Filarmoni Orkestrası ve Ermenistan Devlet Akademik Korosu, Verdi’nin Requiem’ini Tsitsernakaberd Anıtı’nda seslendirecek. Konseri Eduard Topchyan yönetecek.

Gece yarısından sonra Devlet Senfoni Orkestrası ve Hover Eyalet Oda Korosu, şef Alexander Iradyan yönetiminde Gomidas Oda Müziği Evi'nde Mozart'ın Requiem'ini icra edecek.

24 Nisan 19:15'te Ermenistan Devlet Senfoni Orkestrası, Ermenistan Devlet Oda Korosu ve Yerevan Devlet Oda Korosu, Tigran Mansurian'ın Requiem'ini Karren Demirciyan Spor ve Konser Kompleksi'nde seslendirecek.

Etkinliğe diplomatik misyonların da katılması bekleniyor.

24 Nisan'da, Karabağ'daki tarihi-kültürel ve dini anıtların korunmasına adanmış "Nesli Tükenmekte Olan Miras" konulu bir sergi Yerevan Belediye Binası'nda açılacak. Sergide 100'den fazla fotoğraf, kitap, minyatür örnekleri, halılar vd sergilenecek..
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+