​Rus Türkolog: Türkçülüğün geliştiği sürece Ermenileri tehdit eden tehlike çok büyüktür - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

25 Nisan 2021  

​Rus Türkolog: Türkçülüğün geliştiği sürece Ermenileri tehdit eden tehlike çok büyüktür -

​Rus Türkolog: Türkçülüğün geliştiği sürece Ermenileri tehdit eden tehlike çok büyüktür ​Rus Türkolog: Türkçülüğün geliştiği sürece Ermenileri tehdit eden tehlike çok büyüktür

Regionmonitor haber sitesine konuşan Rus Türkilog Viktor Nadein Rayevski, Ermeni Soykırımı’ndan 106 yıl sonra ve 44 günlük Karabağ savaşının ardından Türkiye - Azerbaycan ikilinin Ermeniler için yaratabileceği olası yeni tehlikelere değindi.

Mevcut durumda bölgede bağımsız Ermenistan’ın ve Ermeni halkının varlığının her gün tehlikede olduğundan emin olduğunu dile getiren Rus Türkolog, Ermenistan ve Ermenilerin karşı karşıya kaldığı bu tehlike ile Türkiye’nin yürüttüğü politika arasında bir bağ gördüğünü ifade etti.

Nadein- Rayevski, “Türkçülük iddialarının geliştiği sürece, ki o projeler varken kukusuz gelişmeye devam ediyor, Ermenileri tehdit eden tehlike çok büyüktür. Üstelik bu strateji çok vektörlüdür. Türkiye’nin izlediği politikanın, sadece Türkçülük üzerinde kurulduğunu düşünmemeliyiz: bu, sadece Türkiye politikasının bir tarafıdır” şeklinde konuştu.

Uzmana göre, Türkçülüğün yanısıra Türkiye iktidarının arsenalinde İslamcılık, Ilımlı İslam ve Yeni Osmancılık da yer alıyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+