​Eski komutan: Sınır çalışmaları için Rusya`dan yardım istenilebilir - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

08 Mayıs 2021  

​Eski komutan: Sınır çalışmaları için Rusya`dan yardım istenilebilir -

​Eski komutan: Sınır çalışmaları için Rusya`dan yardım istenilebilir ​Eski komutan: Sınır çalışmaları için Rusya`dan yardım istenilebilir

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi’nin sınır muhafız güçlerinin eski komutanı Armen Abrahamyan, iki ülke arasındaki ilişkileri dkkate alındığında bugün Azerbaycan'la sınır ayırma ve sınır çizme çalışmaların yapılmasının mümkün olmadığını vurguladı. Ancak bu çalışmaların, bir arabulucu üşkenin olması durumunda daha kolay yapılabileceğini vurguladı.

Gazetecilere konuşan Abrahamyan, bu konuda Rusya’dan yardım istenilmesi gerektçğini de vurguladı.

Eski komutan, “Rusya, savaşın durdurulması konusunda yardımcı oldu. Şimdi de sınırların kontrolü konusunda arabuluculuk yapmasını Rusya’dan rica edilebilir. Başka imkan yok” ifadelerini kullandı.

Sınır çalışmalarının çok zor bir süreç olduğunu belirten Abrahamyan, Gürcistan ile sınır çizme çalışmalarının 1996’de başladığını ve henüz tamamlanmadığını vurgulayarak, Azerbaycan ile de bu çalışmaların başarılı olması için mutlaka arabulucuların yardımına ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+