​Vatikan, mafya üyelerini aforoz etmek için `görev gücü` kurdu - Gündem
26 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

10 Mayıs 2021  

​Vatikan, mafya üyelerini aforoz etmek için `görev gücü` kurdu -

​Vatikan, mafya üyelerini aforoz etmek için `görev gücü` kurdu ​Vatikan, mafya üyelerini aforoz etmek için `görev gücü` kurdu

Katolik Kilisesi'nin yönetim merkezi Vatikan, mafya üyelerinin aforoz edilmesi için özel bir görev gücü kurdu.

"Mafyanın aforoz edilmesi görev gücü" Koordinatörlüğüne getirilen Vittorio V. Alberti, "Hem mafya üyesi olmak hem de kilisenin bir parçası olmak mümkün değil" dedi.

Vatikan'da bakanlık pozisyonuna denk gelen İnsani Gelişmeyi Teşvik Departmanı bünyesinde oluşturulan görev gücünde dini yetkililerin yanı sıra tanınmış hukuk ve mafya uzmanları da yer alıyor.

Vatikan İnsani Gelişmeyi Teşvik Departmanı'ndan Vittorio V. Alberti'nin koordinatörlüğündeki ekipte, Sicilya adasından Monreale Başpiskoposu Michele Pennisi, mafyayla mücadele derneği Libera'nın başkanı Don Luigi Ciotti, parlamento mafyayla mücadele komisyonu eski başkanı Rosy Bindi, İtalya'da mafya operasyonlarını yürüttükten sonra Vatikan Mahkemesi Başkanlığı'na getirilen Giuseppe Pignatone gibi üst düzey isimler bulunuyor.

Görev gücünün kurulma amacı, "mafyanın aforoz edilmesi" üzerine çalışmak ve dünya çapındaki piskoposlarla bu konuda işbirliği yapmak olarak açıklandı.
Bu haber bbc kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (bbc) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(bbc). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+