​Şalom gazetesinin internet sitesi hacklendi - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

14 Mayıs 2021  

​Şalom gazetesinin internet sitesi hacklendi -

​Şalom gazetesinin internet sitesi hacklendi ​Şalom gazetesinin internet sitesi hacklendi

Kendisini “İBDA-Siber Cephesi” olarak tanımlayan bir grup Türkiye’de yayın yapan tek Yahudi gazetesi Şalom’un internet sitesini hackledi. Siteyi hızla eski haline getiren gazete yönetimi saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Necip Fazıl Kısakürek’in Bizim Şarkımız şiirindeki “Sapan taşlarının yanında füze, Başka alemlerle farkımız bizim!” dizelerinin paylaşıldığı görselde “Filistin özgür ve bağımsız olana dek eylemlerimiz sürecek!” ifadelerine de yer verildi.


Şalom Gazetesinin Genen Yayın Yönetmeni İvo Molinas Agos'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Perşembe akşamı 21.00 civarında kendisini Filistin yanlısı bir grup olarak gösteren bir odak tarafından internet sitemiz saldırıya uğramış ve 'hacklenmiştir'. Bu sabah savcılığa suç duyurusunda bulunarak suçluların bulunmasını talep ettik. Ortadoğu'daki olayların Şalom'la ne gibi bir bağlantısı olduğunu anlamamakla birlikte yapılan bu siber saldırının cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Bu süreç içinde devletimizin gösterdiği hassasiyete teşekkür ederiz"

1947 yılında gazeteci Avram Leyon tarafından kurulan Şalom Türkiye Yahudileri'nin tek gazetesi. Türkçe yayın yapan Şalom, Türkiye Yahudileri'nin anadili olan Sefarad dilinde sayfalara ve eklere de yer veriyor.
Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+