​102. Rus askeri üssünün askerleri, Ermenistan`ın Syunik idari bölgesinde - Gündem
14 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

17 Mayıs 2021  

​102. Rus askeri üssünün askerleri, Ermenistan`ın Syunik idari bölgesinde -

​102. Rus askeri üssünün askerleri, Ermenistan`ın Syunik idari bölgesinde ​102. Rus askeri üssünün askerleri, Ermenistan`ın Syunik idari bölgesinde

Ermenistan’ın Gümri şehrinde bulunan 102. Rus askeri üssünün askerleri, son günlerde Azerbaycan’ın provokasyonlarına ve tacizine maruz kalan Syunik idari bölgesine gönderildi.

Syunik’te çok sayıda askeri güçün yerleştirildiğini vurgulayan Rus askerlerdnen biri, bütün bu gelişmelerden halkın tedirgin olduğunu, ancak kendilerinin, herhangi bir olumsuz olaya izin vermeyeceklerini vurguladı.

Ermeni halkının barış istediğini gördüklerini dile getiren askerler, Goris’te halk tarafından çok iyi karşılandıklarını, her konuda vatandaşlardan yardım aldıklarını da söyledi.

Hatırlanacağı üzere, 12 Mayıs tarihinde Azerbaycan silahlı kuvvetlerine ait bir grup asker, Ermenistan’ın devlet sınırını ihlal ederek yerleşim yerlerine doğru ilerlemişti. Tamamen yasadışı olarak bulundukları bölgeden çekilmeyi reddetmeleri durumunda Azerbaycan’lı askerlere esir alınma veya etkisiz hale getirilme perspektifi bekliyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+