​Ermenistan’ın İran Büyüeklçisi Azerbaycan’ın provokasyonlarına karşı İran’dan destek beklediklerini - Gündem
19 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

17 Mayıs 2021  

​Ermenistan’ın İran Büyüeklçisi Azerbaycan’ın provokasyonlarına karşı İran’dan destek beklediklerini -

​Ermenistan’ın İran Büyüeklçisi Azerbaycan’ın provokasyonlarına karşı İran’dan destek beklediklerini ​Ermenistan’ın İran Büyüeklçisi Azerbaycan’ın provokasyonlarına karşı İran’dan destek beklediklerini belirtti

Ermenistan’ın İran Büyükelçisi Artashes Tumanyan İran İslam Cumhurieyti Yol ve Kentsel Gelişim Bakanı Mohamad Eslami ile görüşme sırasında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Ermenistan devlet sınırını ihlal edip ülkeye sızdığına dair olayının detaylarını sundu.

Ermeni Büyükelçi bu konuda Ermenistan’ın Azerbaycan tarafından yapılan bu provakasyonlara karşı İran’dan destek beklentisi olduğunu ifade etti.

Ülkelerin toprak bütünlüğü ve devlet sınırlarının dokunulmazlığı ilkelerine bağlı kalınması gerektiğini vurgulayarak taraflar Basra Körfezi-Karadeniz uluslararası ulaşım ve tranzit koridoru projesinin hayata geçirilmesine yönelik konuları ele aldılar.

İran Yol ve Kentsel Gelişim Bakanı Mohamad Eslami bu koridorun sadece ekonomik açısından değil, aynı zamanda bölgede güvenliğin sağlanması açısından da önemli olduğunu ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+