Ermenistan’ın sınırdaki sorunu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne taşıması asılsız, çatışma yok - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

18 Mayıs 2021  

Ermenistan’ın sınırdaki sorunu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne taşıması asılsız, çatışma yok -

Ermenistan’ın sınırdaki sorunu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne taşıması asılsız, çatışma yok Ermenistan’ın sınırdaki sorunu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne taşıması asılsız, çatışma yok

Azerbaycan ve Ermenistan arasında sınır netleştirme süreciyle ilgili görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Devlet Başkanı Aliyev, iki ülke sınırında silahlı çatışmanın yaşanmadığı için Erivan’ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne (KGAÖ) yaptığı başvurunun asılsız olduğunu belirtti.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Kazakistanlı mevkidaşı Kasım Cömert Tokayev arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Azerbaycan Devlet Başkanlığı Ofisi’nden RIA Novosti’ye yapılan açıklamada, “Devlet Başkanı İlham Aliyev, Kazakistan Devlet Başkanı’na Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki son olaylar hakkında bilgi verdi. Bu bağlamda, Azerbaycan Devlet Başkanı, sınır netleştirme sürecinin işlediğini, Ermeni tarafının bu sürece tepkinin yanlış olduğunu söyledi. Ermenistan’ın bu konuyu KGAÖ’ye taşıması, sorunu uluslararası hale getirme girişiminden başka bir şey değil ve tamamen asılsız, sınırda çatışma yaşanmadı, durum istikrarlı, görüşmeler devam ediyor” ifadesine yer verildi.
Bu haber sputnik kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputnik) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputnik). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+